Jouw business in één hap vooruit.
Meer chapters = meer kansen.
Eric Van Tilburg vertelt waarom hij alle chapters doorheen Vlaanderen bezoekt en wat dat oplevert aan connecties en opportuniteiten.
- GEPUBLICEERD
- 5 november 2025
- DUUR
- 00:08:57
Over deze aflevering
Je eigen chapter geeft je toegang tot het netwerk van tientallen ondernemers, maar BNI reikt veel verder. Eric Van Tilburg wil daarom zoveel mogelijk chapters in Vlaanderen bezoeken om nieuwe mensen te leren kennen en Done-it bij een breder publiek bekend te maken. In deze aflevering vertelt hij waarom chapterbezoeken een belangrijk onderdeel van zijn netwerkstrategie zijn, hoe hij die bezoeken praktisch plant en hoe een slimme wissel met een ander lid voorkomt dat chapters met dezelfde vergaderdag buiten bereik blijven.
Dit neem je mee
- Beperk je netwerk niet tot je eigen chapter. Andere chapters geven je toegang tot nieuwe ondernemers, doelgroepen en aanbevelingspartners.
- Maak vooraf een concreet bezoekplan. Verdeel regio’s eventueel met een collega, zodat je sneller en doelgerichter verschillende chapters bereikt.
- Vergadert een chapter op dezelfde dag als jouw eigen bijeenkomst? Spreek dan een wissel af waarbij een lid jou vervangt en jij dat lid in zijn of haar chapter vervangt.
Hoe helpt Eric Van Tilburg ondernemers?
Eric is de drijvende kracht achter Done-it, een app voor bedrijven met medewerkers die op werven, projecten of klantlocaties werken. Werknemers registreren via hun smartphone wanneer en waar ze beginnen en stoppen. De werkgever kan deze gegevens vervolgens gebruiken voor projectopvolging, nacalculatie en de voorbereiding van de loonadministratie.
Done-it helpt bedrijven ook om projectinformatie te delen, gereden kilometers en afwezigheden bij te houden en tijdsregistraties te koppelen aan checkin@work. Zo verdwijnen papieren prestatiestaten en krijgt de ondernemer vanuit één toepassing meer overzicht over medewerkers en projecten.
Wat levert het bezoeken van andere BNI-chapters op?
Volgens Eric is het netwerk van je eigen chapter slechts het begin. Wanneer je andere chapters bezoekt, leer je ondernemers kennen die je anders waarschijnlijk nooit zou ontmoeten. Zij kunnen jouw dienstverlening leren kennen, je bij hun klanten introduceren en hun eigen netwerk voor je openstellen.
Eric pakt dat niet willekeurig aan. Hij maakte samen met een collega een plan om de verschillende regio’s te verdelen. Daardoor kunnen ze meer chapters bezoeken en tegelijk opvolgen waar ze al geweest zijn. Zo wordt chapterbezoek een gerichte strategie in plaats van een losse activiteit.
Voor chapters die op dezelfde dag vergaderen als zijn eigen chapter gebruikt Eric een wisselsysteem. Hij zoekt daar een lid dat hem tijdens zijn eigen bijeenkomst kan vervangen, terwijl hij op zijn beurt dat lid in het andere chapter vervangt. Op die manier hoeft hij geen volledige groep uit zijn planning te schrappen.
“Waarom zou je geen gebruikmaken van de mogelijkheid die BNI aanbiedt om je product aan een heel groot publiek bekend te maken?”
Wie kan Eric Van Tilburg helpen?
Eric komt graag in contact met bedrijven die medewerkers op verschillende locaties inzetten. Denk aan aannemers, schilders, loodgieters, vloerders, stukadoors, elektriciens en schoonmaakbedrijven. Vooral ondernemingen die nog met papieren prestatiestaten werken of veel tijd verliezen aan urenregistratie, projectopvolging en loonvoorbereiding zijn interessante introducties voor Done-it.
Van opname tot publicatie.
Deze aflevering werd opgenomen in de podcaststudio van Promotime in Antwerpen .